Luxusní keramické bazény‚ bazénové lemy a dlažby

Stavební chemie

E-shop > Stavební chemie > MAPELASTIC A+B 32KG

MAPELASTIC A+B 32KG

Mapelastic je pružná dvousložková cementová stěrka k hydroizolaci betonových povrchů, balkonů, teras, koupelen a bazénů.


3 000,-
 -12%
2 650,-
dostupnost: 3 dny

Mapelastic je velmi pružná hydroizolační stěrka, která se používá k vodotěsnému ošetření a ochraně betonových konstrukcí vystavených nebezpečí vzniku trhlin.

Mapelastic utěsňuje vlasové trhliny, které jsou již přítomny v podkladech.

Mapelastic je vhodný pro ošetření povrchů, které jsou v trvalém kontaktu s pitnou vodou; po jeho vytvrzení je však třeba provést opakovaný oplach vodou o teplotě 40°C.

Mapelastic se dodává ve dvou předem nadávkovaných složkách, které musí být vzájemně smíchány bez přidání vody nebo jiných přísad. Takto připravená malta se nanáší pomocí ocelového hladítka na dokonale čistý a pevný povrch, který byl předem nasycen vodou.

Mapelastic lze nanášet do tloušťky 2 mm v jednom kroku.

Při aplikaci na plochy, které jsou vystaveny silnému namáhání nebo na plochách s přítomností trhlin, je nezbytně nutné do něj zastěrkovat Síťovinu ze skelných vláken s oky 4 x 4,5 mm.

Pokud je u Mapelasticu požadováno ještě výraznější zlepšení vlastností prodloužení do okamžiku roztržení a odolnost na „crack bridging“ doporučujeme do vrstvy zapracovat makroperforovanou polypropylenovou netkanou textílii Mapetex Sel.

Nanášení: ocelovým hladítkem nebo nástřikem pomocí omítačky na dokonale čistý a pevný povrch, který byl předem nasycen vodou.

Mapelastic vyhovuje minimálním požadavkům normy EN 1504-2 podle zásad IP a MC pro ochranu betonů.

Spotřeba 
1,7 kg/m2 a mm tloušťky při nanášení ocelovým hladítkem; 
2,2 kg/m2 a mm tloušťky při nanášení nástřikem.

Balení 
souprava 32 kg (pytel 24 kg + kanystr 8 kg);
souprava 16 kg
TOPlist